Titlu: Informatia Zilei | Cotidian al judetului Satu Mare - stiri, actualitatea, editorial, locale, politic, economic, sport

Descriere: Romania - Belgia 3-3 (1-1) la U21 Stadionul "Dr. Constantin Radulescu" din Cluj-Napoca a gazduit joi meciul amical dintre Romania si Belgia la Under 21. Selectionerul Mirel Radoi l-a trimis in teren din primul minut pe Adrian Rus. Iar satmareanul a prins toate minutele. Dupa 45 de minute de joc, scorul de pe tabela era tot unul egal. Dupa o perioada de dominare, oaspetii au deschis scorul in minutul 35. Fundasul dreapta Cools a prins un sut excelent din lateral, iar Radu nu a putut sa respinga mingea din vinclu. Avantajul belgienilor a durat doar 10 minute deoarece Dragomir a fost faultat de Mbenza in careu, iar Dragus, aflat la debutul in nationala U21, a transformat impecabil lovitura de la 11 metri. Belgia a avut un start formidabil de repriza secunda. Dupa doar 10 minute a marcat de doua ori. Prima oara a trecut in avantaj datorita golului marcat de Leya Iseka. Jucatorul de la Toulouse, nemarcat, a trimis cu capul in poarta, din doar cativa metri (min. 56). Doua minute mai tarziu, Mbenza a marcat din 7 metri. Romania a avut insa un final de poveste si a egalat. Olaru a trimis un sut imparabil cu piciorul stang, de la marginea careului, iar mingea s-a dus sub bara (min. 90). Scorul final, de 3-3, l-a stabilit Ciobanu in prelungiri. Romania: Radu - Boboc, A. Rus, Ghita, Stefan - Morutan, Nedelcu, Dragomir - Man, Petre, Dragus. Au mai intrat: Cabuz, A. Radu, Ciobanu, Coman, Ciobotariu, Dobre, Grigore, Olaru, Moldoveanu. Selectioner: Mirel Radoi. Belgia: Teunckens - Cools, Vanheusden, Faes - Heynen, Vanlerberghe, Bastien - Lukebakio, Schrijvers, Mbenza. Selectioner: Iohan Walem.

Tag-uri: alba iulia, bibliotecari, "atelier in noiembrie", muzeul de arta, spectacol-lectura, teatrul de nord, artistii fotografi hunedoreni, carei, "chop suey", cel mai scump tablou, edward hopper, \

Judet: Satu Mare

Tara: Romania

Ultima actualizare a informatiilor: 15.11.2018